Publikováno

Listový koláč s javorovým sirupem

Pletenka s javorovým sirupem

Pletenec s javorovým sirupem
Přísady: listové těsto (může být i mražené), javorový sirup, ořechy, mláko, máslo nebo margarín, cukr, polohrubá mouka, voda

Nádivka:
1 sklenici vody
½ sklenice másla nebo margarínu
10 ml javorového sirupu
1 sklenice polohrubé mouky
3 velké vejce

Poleva:
1 a ½ sklenice moučkového cukru
2 půl. lžíce másla nebo margarínu
10 ml javorového sirupu
2 půl. lžíce mléka
¼ poháru sekaných pekanových ořechů

Listové těsto
Pohár mouky vysypte do velké misky, posekejte půl másla.
Pomalu přilévejte nekolik lžic vody a místě rukou. Potom masu rozdělte na
polovinu. Každou polovinu rozválejte na obdélník 30cm x 8 cm na nevymastený
papír na pečení. Zatím odložte.

Troubu předehřejte na 180 ° C.

Nádivka
1 šálek vody a ½ šálku másla smíchejte a na mírné teplotě zahřívejte, dokud se směs
nezačne vařit (6-8 minut). Vmíchejte javorový sirup a jeden šálek mouky.
Snižte teplotu ohně na minimum a míchejte, dokud se směs nezačne
vařit (cca 1 minutu). Sundejte z ohně. Postupně rozbijte vejce a vše vymíchejte
dohladka a doleskla.

Na každý obdélník listového těsta nalijte polovinu vaječné směsi. Pečte 50-55 minut,
dokud těsto není křupavé a dozlatova upečené. Nechte vychladnout minimálně 20
minut.

Poleva
Smíchejte všechny přísady polevy v malé mixovací misce. Na malé rychlosti mixujte
asi minutu. Pak na velké rychlosti, dokud poleva není hladká a krémová. Postupně
přidejte mléko (asi 1 čajovou lžičku), dokud nebude mít požadovanou hladkost.
Polevu nalijte na těsto a posypte oříšky.

Publikováno

Banánové palačinky s javorovým sirupem

Banánové palačinky s javorovým sirupem

Banánové palačinky s javorovým sirupem
Palačinky s banánem jsou chutné a poměrně rychle a bez větší námahy hotové. S javorovým sirupem jsou úžasné. Sirup se použije ohřátý.

Přísady na těsto (7 palačinek): 150 ml bílého jogurtu, 1 velký banán, 10 dkg hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 2 vejce, 3 dkg rozpuštěného másla, ½ balení vanilkového cukru

Na zdobení: 1 banán, javorový sirup

Příprava
Všechny ingredience na těsto smícháme v mixéru nebo ručně: vidličkou rozmačkáme banán, přidáme jogurt, hladkou mouku, prášek do pečiva, vajíčka, rozehřáté máslo a vanilkový cukr. Vše vymícháme do hladka na hustší těsto. Necháme ho odpočívat 15 minut a až potom na horké teflonové pánvi děláme malé tlusté palačinky- lívance.

My jsme si k nim nakrájeli banány a polili teplým javorovým sirupem.
Na palačinky nakrájíme banán a polijeme teplým javorovým sirupem.

Publikováno

Dieta podle S.Burroughse

javorovy sirup dieta

Velká očista organismu, také nazývána ,, javorová dieta,, je detoxikační program vytvořen Stanley Burroughsem v roce 1941.

Burroughs říká, že je to detoxikační program, který pomáhá při odstraňování škodlivých, nespecifických toxinů z těla, a zároveň funguje jako redukční dieta pro hubnutí, jako lék na vředy, a celkově jako obecný všelék, jehož výsledkem je, odstranění všech potíží a nemocí ‚ .

Tento program doporučuje půst, při kterém se užívá směs z čerstvých citronů, javorového sirupu a kajenského pepře, stejně jako bylinné čaje, po dobu 10 dní, ale někteří lidé zůstávají na očistní dietě i déle.

V poslední době byla tato dieta velmi oblíbená, a celebrity jako Beyonce, Jared Leto a Naomi Campbell s pomocí této očisty zhubli se skvělými výsledky.

Toto je celkový plán pro dietu:

Směs z citronové šťávy, pravého javorového sirupu, kajenského pepře a vody, v množství šest až dvanáct sklenic denně, přičemž každý pohár obsahuje asi 110 kalorií v sacharidech.

2 polévkové lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Burroughs doporučuje organické / bio citrony, čerstvé, ne zpracovanou šťávu. Citrony mohou být nahrazeny i limetkami. Do směsi se může přidat i dužina, ovšem za předpokladu, že citróny nejsou uměle barvené nebo ošetřeny pesticidy.

2 lžíce javorového sirupu. Musí to být čistý javorový sirup, ne ledajaký palačinkový sirup! Burroughs doporučuje sirup Amber Canada n ° 2 (Grade B), nebo javorový sirup Light Canada n ° 1 (Grade A)

1/10 čajové lžičky kajenského pepře. Burroughs trvá na tom, aby se používaly kajenské chilli papričky, ale povoluje postupně přidávat z menšího množství, abychom si postupně na chuť zvykly.

Voda. Burroughs doporučuje 3 dl sklenici vlažné vody, ale také povoluje užívání i studenou vodu.

Bylinný čaj s projímavým účinkem se pije v noci.

Publikováno

Americké palačinky s javorovým sirupem

americke palacinky s javorovym sirupem

K tomuto receptu se hodí borůvky, ať už zahradní nebo lesní. A samozřejmě nesmí chybět javorový sirup:)
4 porce
10 minut příprava
30 minut tepelná úprava

Přísady: 400 g hladké mouky, 600 ml mléka, 300 g borůvek, 2 vejce, 1 čajová lžička prášku do pečiva, 1 čajová lžička jedlé sody, 1 polévková lžíce másla, 1 polévková lžíce moučkového cukru, špetka soli, olej na potření pánve

Na zdobení: javorový sirup, borůvky na zdobení

Příprava:
Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva, sodou, solí a cukrem. Ve druhé misce smícháme mléko s vejci a pořádně promícháme.

Suché a mokré suroviny dáme dohromady a vymícháme hladké těsto bez hrudek. Aby jsme měli těsto ještě vláčnější, přidáme máslo a opět pořádně vymícháme.

Do hotového těsta přimícháme borůvky a začneme péct menší palačinky na pánvi. Můžeme je dělat i vyšší, aby nám borůvky zůstali celé.

Zdobení:
Hotové palačinky ukládáme na sebe. Když máme všechny palačinky upečené, polijeme
je javorovým sirupem a podle uvážení posypeme zbylými borůvkami ..

Publikováno

Výzkum antioxidantů v javorovém sirupu

antioxidanty javorovy sirup

Vědecká studie zjišťuje v javorovém sirupu přítomnost 20ti antioxidantů bojujících proti chorobám.

Podle nové studie vedené Univerzitou Rhode of Island, Dr. Navindra SEER objevil v javorovém sirupu více než 20 složek, které úzce souvisí s lidským zdravím, přičemž 13 z těchto složek bylo v javorovém sirupu odhaleno poprvé.

Dnes již víme, že javorový strom má silné antioxidanty ‚, říká dr. SEER.

Mnohé z těchto antioxidantů, které mají prokazatelně protirakovinotvorné, antibakteriální a antidiabetické vlastnosti, se nacházejí v javorovém sirupu.

Lidé se stále více zajímají o zdravější možnosti ve stravování‚.

Ještě před touto studií bylo známo, že javorový sirup je plný přírodních minerálních látek a vitamínů, včetně zinku, manganu a vápníku. Tytéž antioxidační složky se našly v bobulovém ovoci, a toto je vzrušující pokrok, protože lidé předtím nespojovali sladidlo se zdravými biologickými vlastnostmi.

, Lidé jsou dnes mnohem více uvědomělí a znalí zdravotních výhod, které přinášejí speciální jídla ‚, řekl SEER.

Když si vybíráme javorový sirup jako sladidlo, je zdravější použít 100% ně čistý produkt. Současná studie prokázala, že 50 procent Američanů si není vědomo toho, zda sirup který konzumují je skutečný javorový sirup, nebo jen, sirupem na palačinky ‚.

Zdravější alternativa k jiným cukrem, čistý javorový sirup je chuťovým základem při vaření a má mnohé využití v gastronomii i kromě snídaňových jídel, například jako sladidlo do čaje, zálivka na zeleninu, nebo glazura na grilovanou drůbež či rybu.

Javorový sirup je jedinečný. Je to jediný produkt v potravinářství, který pochází z mízy stromu. Během historie z jeho zdravotních výhod profitovali mnohé kultury, používaje ho jako lék na různé nemoci včetně chřipky, bolestí žaludku, vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Vysoké hladiny zinku a manganu v javorovém sirupu jsou nápomocné pro zdraví srdce a zlepšují imunitní systém.

Publikováno

Bio organický javorový sirup – co to vlastně znamená?

bio javorovy sirup

Jaký je rozdíl mezi organickým (bio) a anorganickým javorovým sirupem? Rozdíl je v tom, že při výrobě Bio sirupu celý proces musí splňovat přísné podmínky, které kontroluje certifikační organizace. Organický sirup je certifikován společností EcoCert – mezinárodní agenturou, která se specializuje v organických (bio) potravinách. Certifikace EcoCert javorového sirupu zaručuje následující:

Zpráva javorového lesa

Zdravý les: Javorové lesy jsou zkoumány a spravovány certifikovanými odborníky, aby se zajistila dlouhodobě udržitelná správa lesa, podporovalo zdraví stromů a druhová pestrost, a redukovala eroze.

Slušné manažerské praktiky při správě javorových lesů a jejich ekosystémů. Zaměření rozvoje a údržby na zachovávání ekosystému javorového lesa a dlouhodobé vylepšování životnosti stromové populace.

Rozmanitost rostlinných druhů v javorovém lese je podporována, obzvláště druhy doprovodné a podpůrné k cukrového javoru.

Nepoužívání žádných pesticidů, hnojiv nebo chemikálií při vypořádání lesa. Je zdravý a je čistý.

Navrtávání / zařezávání

Organická zpráva prošetřuje a určuje limit na počet otvorů v javorových stromech. Praktikování tohoto limitu udržuje zdraví každého javorového stromu. Přestože jsou zářezy ve stromech velmi malé a javory absolutně nepoškozují, pokud jich je příliš mnoho, mohou ublížit. Toto pravidlo je zde proto, aby stromy mohly zůstat zdravé na velmi dlouhou dobu.

Nařezávání javorových stromů v ledajakou jinou dobu než během javorové sezóny je zakázáno.

Javorové vybavení

Všechny stroje, přístroje, trouby, vědra, nádoby, a příslušenství na vaření sirupu, jsou kontrolovány, taktéž i mýdla a čistící prostředky používané k čištění vybavení.

Nádoby na odpařování jsou vyrobeny z neřezavějící oceli, a to je jediný druh oceli, který je povolen.

Produkce javorového sirupu

Sterilizace mízy před samotným vařením je zakázána, aby se předešlo změnám nebo zbavení čistě přírodních vlastností javorové mízy.

Jako proti-pěnový agent při vaření javorové mízy se používá pouze certifikovaný organický (bio) rostlinný olej.

Filtrace javorového sirupu je monitorována a omezená, také jako dočasná skladovací nádoba, která se používá předtím, než se sirup přemístí do speciálně navržených sudů.

Čištění

Certifikace zaručuje, že všechno čištění, které se provádí po dokončení cukrové sezóny, je děláno s certifikovaným produktem a umyté pitnou vodou během jednak čištění, tak i vyplachování.

Publikováno

Historie javorového sirupu

javorovy sirup

Historie javorového sirupu je velmi zajímavá, a nabízí nám mnoho faktů týkajících se sociologie dávných časů Severní Ameriky. První lidé, o kterých je známo, že vyráběli javorový sirup, jsou původní obyvatelé tohoto kontinentu žijící v severo-východní části Severní Ameriky, dávno před příchodem prvních Evropanů. Používajíc prapůvodní metodu nařezávání stromů na získávání sladké mízy, pro tyto národy poskytovala šťáva zdroj vysokokalorické výživy na zimní období. Původní Američané byli velkorysí s poskytnutím jejich technologie, a prvním Evropanem poskytli návod, jak ze stromů získávat sirup.

Evropané se učili rychle, a k těmto vědomostem přidali do procesu výroby jejich znalosti metalurgie, skladování a přepravy, a jejich znalosti se staly součástí historie javorového sirupu. Sklizená míza se odvážela do, cukrové boudy ‚, kde se mohla snadno skladovat v řekou ochlazované budově. Míza musela být zpracovávana v složitém procesu vaření ve velkých kotlech. Musela být často míchaná, aby se předešlo krystalizaci. Do roku 1800 se tento proces vylepšil a stal se více výnosným. , Lidový cukr ‚, jak se javorový sirup nazýval, bylo na dlouhou dobu nejvíce používané a nejrozšířenější sladidlo dostupné v Severní Americe.

Různé pumpy a odvlhčovače byly zavedeny do procesu díky podnikavým Američanům, ale proces vyváření a zpracování zůstal pomalý a drahý. Spojené Státy začaly dovážet javorový sirup z Kanady, speciálně z Quebecu – studené oblasti známé pro její hojnost javorových stromů, a dělají tak až dosud.

Ve Spojených Státech je výroba javorového sirupu stále malým odvětvím ve státech Nové Anglie, obzvláště ve Vermontu, a v menší míře v Maine a různých dalších státech. V Americe, Kanadě i Evropě se sirupy dělí do, stupňů ‚(grades). Systém stupňování je mírně komplikovaný: zohledňuje se barva, obsah cukru, a čas sklizně. Další průzkum historie javorového sirupu odhaluje, že během Civilní války (Civil war) většina domácností Spojenců (Union) používala javorové sladidlo, aby bojkotovala třtinový cukr, který byl v převážné většině produkován otroky na jihu. Dnes je javorový sirup oblíbencem pro množství různorodých jídel v celém světe. Je stálicí pro snídaňové dobroty jako palačinky, wafle a Francouzské toasty. Také může být použit k vaření, nahrazující tak cukr, protože zdravotní výhody a přínosy su větší než při hnědém nebo bílém cukru. Javorový sirup je používán v jídelníčcích veganů či vegetariánů a také Židů, protože je to košer potrava.